Title | Tomorrow |
Agency | Goodby Silverstein & Partners |
Campaign | SONIC |
Advertiser | Sonic |
Brand | Sonic |
Date of First Broadcast/Publication | 2017 / 6 |
Business Sector | Beverages |
Media Type | Web Film |
Length | |
Music & Sound Design | Butter Music & Sound |
VP of National Marketing | Lori Abou Habib |
Creative Director | Burke Morley |
Director of Advertising Production | Ashley Daniel |
Digital Content Lead | David Patt |
VP of Public Relations | Chisti Woodworth |
Manager of Communications | Jason Acock |
Agency Producer | Brooke Watkins |
Chairman | Jeff Goodby |
Chairman | Rich Silverstein |
Chief Creative Officer | Margaret Johnson |
Creative Director | Jon Wolanske |
Associate Creative Director | Justin Ralph |
Copywriter | Jenna Livingston |
Art Director | Kevin Leung |
Art Director | Austin O'Connor |
Copywriter | Lucas Coutinho |
Art Director | Charles Lee |
Director of Broadcast Production | Tod Puckett |
Executive Broadcast Producer | Matthew Winks |
Broadcast Producer | Christine Oh |
Director of Interactive Production | Margaret Brett-Kerns |
Print Producer | Noah Dasho |
Director of Experiential | Todd Porter |
Executive Interactive Producer | Danielle Riccardi |
Social+ Producer | Kateri McLucas |
Social+ Producer | Alison Plansky |
Line Producer | Megan Mulliga |
Line Producer | Amanda Steigerwald |
Director | Isaak le |
Director of Photography (DOP) | Mark Sandhoff |
Assistant Director | Greg Sumner |
Key Grip | Andre Garcia-Cruz |
Account Director | Leslie Barrett |
Account Director | Jenna Duboe |
Account Director | Kaitlin Giannetti |
Account Manager | Samantha Akins |
Assistant Account Manager | Sarah Lucia |
Group Brand Strategy Director | Bonnie Wan |
Strategist | Melanie Wong |
Strategist | Ginny Rider |
Group Communication Strategy Director | Dong Kim |
Strategist | Victoria Barbatelli |
Business Affairs Associate Director | Judy Ybarra |
Business Affairs Associate Manager | Chrissy Shearer |
Business Affairs Associate Manager | Jane Regan |
Production Company | Biscuit Filmworks |
Director | Clay Weiner |
Managing Director | Shawn Lacy |
Executive Producer | Holly Vega |
Production lead | Rachel Glaub |
Production lead | Mercedes Allen-Sarria |
Production Company Producer | Lisa Stockdale |
Editing Company | Arcade |
Editor | Nick Rondeau |
Managing Partner | Damian Stevens |
Executive Producer | Crissy DeSimone |
Producer | Kirsten Thon-Webb |
Producer | Adam Parker |
Assistant | Ryan Andrus |
Assistant | Paulo Miramontes |
Telecine | The Mill LA |
Colorist | Greg Reese |
Special Effects / VFX | Timber |
Creative Director | Jonah Hall |
Creative Director | Kevin Lau |
Executive Producer | Sabrina Elizondo |
Producer | Megan Kennedy |
Flame Artist | Chris Homel |
Flame Artist | Brandon Harden |
Mix Company | Lime Studios |
Mixer | Joel Waters |
Mixer | Stephen Fredericks |
Executive Producer | Annick Mayer |
Production Company Producer | Jason Weiss |
Music Composer | Max Schad |