Title | Relentless |
Agency | Wunderman Thompson |
Campaign | Relentless |
Advertiser | Vodafone |
Brand | Vodafone |
Date of First Broadcast/Publication | 2021 / 9 |
Business Sector | Personal Wireless Communication |
Media Type | Digital |
Length | |
Production Company | Madam Films |
Sound | MassiveMusic |
Actor / Celebrity | Mohamed Salah |
Director | Virgil Ferragut |
Executive Producer | Michelle Stapleton |
Executive Producer | Carly Stone |
Executive Producer | Pippa Bhatt |
Production Manager | Kelly HEWITT |
Production Manager | Glyn DAVIDSON |
Production Assistant | Alexandra Burns |
Location Manager | Jeremy STERN |
Location Assistant | Paul STEVENSON |
Account Management | Pippa Halfnight |
1st AD | Stevie FYLAN |
2nd AD | Rosie OWEN |
3rd AD | Akay DELANO |
Director of Photography (DOP) | David Wright |
1st AC | Thomas NICHOLSON |
Ast AC | Stephannie KENNEDY |
2nd AC | Sandra PENNINGTON |
2nd AC | Luca PARASILITI HOLT |
Steadicam | Gary Kent |
Key Grip | Andy SAUER |
Grip | Alex MEACOCK |
Camera Trainee | David LANKESTER |
Trainee Grip | Josh JACOB |
Crane Grip | Gary HUTCHINGS |
Crane Tech | Luke SKERTON |
Gizmo Tech | Lawrence BEWSHER |
DIT | James Lewis |
Playback & Remote Op | Karl TAGGART |
Gaffer | Chris Dowling |
Electrician | Tom CRAVEN |
Electrician | Bernie Prentice |
Electrician | Conrad RUSSEL |
Electrician | Lee HATCHER |
Rigging | Kevin WELCH |
Rigging | Alex TAYLOR |
SFX | Tony Lawrence |
Editing Company | Stitch |
Editor | Phil Currie |
Assistant Editor | Freddie Joiner |
Editorial Producer | Angela Hart |
Music Composer | Guy KATSAV |
Music Producer | Jonny BECK |
Junior Music Producer | Chloe Sitton |
Post-production Producer | Jan VALTER |
VFX Supervisor | Miroslav Gal |
Production Manager | Kristyna ŘÁDKOVÁ |
2D Lead | LADISLAV ČIHÁK |
3D Lead | David DRBAL |
Colorist | Ondrej Stibingr |
2D Artist | Petr GRUBNER |
2D Artist | Fabiano WAEWELL |
2D Artist | Fábio Freitas |
2D Artist | Luiz Nazario Da Lima (Ronaldo) |
3D Artist | Patrick Blades |
3D Artist | Francesco BUTTARELLI |
3D Artist | Riccardo VARETTI |
3D Artist | Vaclav ROLNÍK |
3D Artist | David DVOŘÁK |
3D Artist | Patrik DUDA |
3D Artist | Alay KUCUK |
3D Artist | Artur Wozniak (Platige Image Warsaw) |
3D Artist | Riccardo TINCHELLI |
3D Artist | Igor Gouziev |
MP Artist | Martin KOSTUŇ |
MP Artist | Lukas HOFFMAN |
BTS | Ray MOODY |
Sound Recordist | Andy HEWITSON |
Photographer | Mathew STANSFIELD |
Lighting Assistant | Tommy FRANCIS |
Art Director | Russell DE ROZARIO |
Art Director | Oskar DE ROZARIO |
Art Director Assistant | Andrew Martin |
Art Director Assistant | Adam ROMAN |
Art Assistant | Geno DE ROZARIO |
Art Stylist | Sarah DE ROZARIO |
Art Stylist | Noelle EYRES |
Wardrobe / Stylist | Paula McNamara |
Stylist Assistant | Genna COTTERILL |
Stylist Assistant | Zoe WILSON |
Hair and Makeup | Bev POND JONES |
Hair and Makeup | Sarah CHERRY |